Jaka karma dla psów z białą sierścią? Sprawdź polecane produkty i zobacz, jak powinien wyglądać skład pożywienia dla Twojego pupila
Czy to, co spożywa Twój pupil, ma rzeczywisty wpływ na wygląd jego sierści? Jak dobierać karmy, aby zagwarantować psom nie tylko dobre zdrowie, ale i lśniące oraz barwne umaszczenie? Co w przypadku psów z białą sierścią? Właściciele białych psów mają nieco więcej obowiązków. Każdy spacer może zakończyć się zabrudzeniami sierści, szczególnie łapek, a także tułowia, w przypadku niewielkich ras. Niekiedy jednak zabrudzeniom ulega również sierść w okolicy oczu czy pyszczka. Alergie wywoływane pewnymi składnikami pokarmowymi, czy reakcją na określone substancje znajdujące się w powietrzu sprawiają, że oczy piesków zaczynają łzawić, a tym samym powodują problematyczne zabrudzenia u czworonogów. Jak się okazuje, to, co spożywa Twój pies, może mieć wpływ na jego umaszczenie. Sprawdź karmy, które sprawdzą się w przypadku psów o białej sierści.
Składniki karm dla psów z białą sierścią — na co zwracać uwagę wybierając pożywienie dla swojego białego psa?
Wśród specjalistów, dbających o zachowanie naturalnego wyglądu białych psów, znaleźli się twórcy takiej karmy, jak Natures Protection Superior Care White Dogs — pełnowartościowego jedzenia, skomponowanego ze składników ułatwiających utrzymanie białego umaszczenia przez długi czas. Jakościowy skład i technologiczne opracowanie tego, co znajduje się wewnątrz każdego opakowania, sprawia, że dbałość o pielęgnację białych psów, takich jak Maltańczyki czy Westy, jest dużo łatwiejsza. Warto zaznaczyć, że eksperci, którzy zajmują się produkcją karm dla psów o białym kolorze sierści, nie zapominają jednocześnie o kompleksowym połączeniu ze sobą najważniejszych elementów odżywczych. Tego typu karma, zawiera aminokwasy, białko pochodzenia zwierzęcego, kwasy tłuszczowe, siemię lniane, cynk, biotynę, kwasy omega-3 i omega-6. Poszczególne składniki z jednej strony działają na układ pokarmowy, utrzymując jego odpowiednią kondycję, a z drugiej dbają o zdrową skórę i sierść czworonogów.
Biotyna, olej z ogórecznika i siemię lniane zwiększają błysk sierści i sprawiają, że wygląda ona dużo zdrowiej. Naturalne minerały wspomagają pozbywanie się brązowych plam na sierści, spowodowanych głównie łzawieniem i pojawiającymi się w efekcie zaciekami. O błyszczącą i zdrową sierść, łatwiej zadbać, dlatego stosowanie gatunkowych karm, pozwalających utrzymać dobrą kondycję włosów i sierści psów, znacznie zwiększa możliwości oczyszczenia sierści psów białych ras.
Jakich składników w karmach dla białych psów unikać?
Żywienie psów małych ras i tych większych, o białym zabarwieniu, powinno być oparte również o eliminację konkretnych składników. Jeśli sprawdzasz skład karmy, staraj się wybierać te pozbawione nadmiaru miedzi, beta-karotenu, fenyloalaniny, czy tyrozyny. Sucha karma o ograniczonych ilościach wskazanych elementów, może znacznie wspomóc proces dbania o utrzymanie białej sierści psów.
Plamy łzowe wpływają na odbarwianie sierści i sprawiają, że zarówno u szczeniaków, jak i dorosłych psów pojawiają się uporczywe i trudne do usunięcia brązowe ślady. Wysokiej jakości karma, wybierana dla ras białych, powinna być hipoalergiczna. Alergie pokarmowe i skórne mogą powodować nadmierne łzawienie psiaków, a to z kolei zwiększa ryzyko brudzenia sierści czy włosów.
Wybieraj jakościowe i smaczne karmy dla psów — zwróć uwagę na barwę sierści psa, ale nie zapominaj o dobrym smaku kupowanych produktów
Gatunkowe karmy suche, rekomendowane przez dietetyków i lekarzy weterynarii pozwalają w sposób kompleksowy zadbać o zwierzaki, niezależnie od ich wieku i preferencji pokarmowych. Pamiętaj, że wybierając karmę o określonych składnikach, możesz jednocześnie zadbać z jednej strony o zdrowie psów, z drugiej o ich sierść, a jednocześnie nie pozbawiać ich istotnych walorów smakowych, jakie mają dostarczać codzienne posiłki. Przemyślany zakup karmy pozwoli z jednej strony na zapewnianie zwierzakom ważnych wartości odżywczych, a z drugiej wpłynie na właściwą pielęgnację zwierzaków o jasnej sierści.